NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Doradcy Komisji Europejskiej przeszkolą firmy transportowe w Poznaniu

2017-05-29 13:12:02

Zgodnie z nowelizacją ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., wynagrodzenie to wzrasta o 8,1% i wynosi obecnie 2000 zł brutto. Zmiana dotyczy również godzinowej płacy minimalnej, która została ustalona na poziomie 13 zł brutto. Jak wskazują eksperci, będący doradcami Komisji Europejskiej oraz międzynarodowych służb kontrolnych, w związku z obowiązującymi zmianami odnośnie płacy minimalnej w krajach UE, firmy transportowe stają w tym roku przed bardzo dużym wyzwaniem.

Właściwa interpretacja przepisów o delegowaniu na terenie Europy oraz stopień skomplikowania przepisów lokalnych wymaga dodatkowych nakładów przedsiębiorstwa na zaplecze informatyczne oraz wykwalifikowaną kadrę, która we właściwy sposób, bezbłędnie i terminowo rozliczy wynagrodzenie za pracę kierowców w poszczególnych krajach UE. Nieprzestrzeganie przepisów prawnych i brak wymaganych dokumentów podczas kontroli za granicą, wiąże się z ponoszeniem bardzo wysokich kar finansowych przez przedsiębiorców z branży transportowej. – przestrzega Mateusz Włoch, Ekspert ds. rozwoju i szkoleń marki INELO – Prawidłowe rozliczanie płac minimalnych dla kierowców delegowanych za granicę, staje się coraz ważniejsze. Naszą odpowiedzią na wzmożoną aktywność służb kontrolnych są intensywne szkolenia dla branży transportowej, które obecnie prowadzimy w kilku regionach Polski. W ich trakcie  staramy się objaśniać  uczestnikom skomplikowane przepisy prawne dotyczące ich codziennej pracy – dodaje Mateusz Włoch.

Teoria i praktyka w jednym

W najbliższym czasie, doświadczona kadra ekspertów firmy INELO przeprowadzi szkolenie dla zainteresowanych osób z Poznania i okolic. Spotkanie odbędzie się 30 maja w Hotelu Poznańskim przy ul. Krańcowej 4 w Luboniu, koło Poznania. Uczestnicy w trakcie warsztatów zdobędą gruntowną wiedzę dotyczącą m.in. zmian w prawie oraz sposobów rozliczania płacy minimalnej za granicą, diet i ryczałtów za noclegi. Podczas szkolenia omówione zostaną zapisy niezbędne w dokumentacji wewnątrzzakładowej, co pozwoli uniknąć przedsiębiorcom problemów podczas kontroli. Celem szkolenia jest znalezienie oraz przekazanie najbezpieczniejszego i najlepszego rozwiązania umożliwiającego firmie samodzielnie rozliczać czas pracy kierowców zgodnie z wymaganiami krajów UE.

Liczymy, że pozyskana przez przewoźników wiedza na temat najważniejszych składników wynagrodzenia kierowcy da możliwość prawidłowego rozliczenia czasu pracy oraz optymalizacji kosztów związanych z wynagrodzeniem,  a co za tym idzie uniknięcia roszczeń pracowniczych – dodaje Mateusz Włoch.

Do udziału w szkoleniu eksperci INELO zapraszają osoby mające styczność z rozliczaniem i ewidencjonowaniem czasu pracy kierowców zawodowych. Informacje szczegółowe o warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://szkoleniadlatransportu.pl/szkolenia/szkolenie/poznan-szkolenie-otwarte-z-rozliczania-i-ewidencji-czasu-pracy-kierowcow-place-minimalne-w-innych-krajach/.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: